Kategorie produktów

Kategorie

Czujniki indukcyjne

Produkty

show blocks helper

Szukaj według ceny

Wielkość obudowy

Strefa działania

Konfiguracja wyjścia

Wyjście

Sposób podłączenia

Specjalne właściwości

Wyświetlanie 1–16 z 183 wyników

Czujniki indukcyjne są wykorzystywane do wykrywania ruchu oraz precyzyjnej lokalizacji urządzeń. Używane mogą być również do weryfikacji obecności metalowych detali znajdujących się na danej maszynie lub linii produkcyjnej. Pod tym względem sensor indukcyjny zapewnia szczególną precyzję.

Czujnik zbliżeniowy indukcyjny stosowany jest w sytuacjach, w których wymaga się bezdotykowej detekcji obiektów metalowych. Możliwe jest m.in. kontrolowanie położenia danych elementów, analizowanie procesu ich przemieszczania czy obliczanie częstotliwości ruchów. Na rynku dostępny jest szeroki zakres produktów. Dotyczy to jednakowo typów konstrukcji (czujnik indukcyjny m8 – m30), zasięgów (od 2 do 20 mm) czy stopnia ochrony.

Czujnik indukcyjny PNP a czujnik NPN

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe stosowane w układach automatyki przemysłowej dzielą się typami obwodów wyjściowych – na analogowe i dwustanowe. Czym, w ich przypadku, różni się czujnik NPN od PNP? Ten pierwszy to czujnik wystawiający na wyjściu stan niski na poziomie 0 V. Czujnik indukcyjny PNP, w przeciwieństwie do niego, zapewnia stan wysoki – zbliżony do jego napięcia zasilania.