Kategorie produktów

Kategorie

Czujniki magnetyczne

Produkty

show blocks helper

Szukaj według ceny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Rozwój technologii udostępnia nam coraz ciekawsze rozwiązania oferujące niemal nieograniczone możliwości. Precyzja prostych, popularnych i znanych nam narzędzi jeszcze kilka lat była niedostępna. Doskonałym przykładem asortymentu charakteryzującego się wyjątkową perfekcją pracy i wieloma zastosowaniami, jest m.in. czujnik magnetyczny.

Przygotowaliśmy interesujące komponenty, które doskonale sprawdzą się w zabezpieczeniu nieruchomości, automatyce przemysłowej lub poprawie codziennego komfortu. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź dostępne wyposażenie i wybierz czujniki magnetyczne, które spełnią Twoje oczekiwania.

Czujniki magnetyczne – zastosowanie, budowa i montaż

Czujniki magnetyczne służą m.in. do:

  • detekcji obiektów w ruchu postępowym lub obrotowym,
  • wykrywania obiektów znajdujących się za ściankami plastikowymi (np. wewnątrz rur lub pojemników),
  • wykrywania obiektów w agresywnych środowiskach (poprzez ścianki ochronne),
  • detekcji obiektów w miejscach o podwyższonej temperaturze.

Pole magnetyczne powstaje wokół magnesów, przewodników z prądem, a także wokół poruszającego się ładunku elektrycznego. Czujniki magnetyczne działają dzięki zmianom między obwodem elektrycznym i magnetycznym. Dzięki temu, że pole magnetyczne przenika przez materiały niemagnetyczne (a przynajmniej ich większość), możliwe jest wykrywanie przedmiotów w sytuacji, gdy między przedmiotem i czujnikiem znajdują się diamagnetyczne przeszkody, np. plastikowe rury lub pojemniki.

Czujnik magnetyczny może zostać osadzony bez obaw o zakłócenia pracy na materiałach nieferromagnetycznych. Jeśli musi on zostać osadzony na materiale ferromagnetyczny, należy zastosować warstwę izolacyjną i maksymalne możliwe wysunięcie.

Jesteśmy do dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Zespół Indual.pl to specjaliści, którzy regularnie śledzą branżę automatyki przemysłowej. Nie czekaj i wybierz najlepsze czujniki magnetyczne dla swojej firmy.