Kategorie produktów

Kategorie

Czujniki magnetyczne

Produkty

show blocks helper

Szukaj według ceny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Czujniki magnetyczne to wyłączniki reagujące na pole magnetyczne w sposób bezkontaktowy. Sposób działania sprawia, że ich zastosowanie jest szczególnie szerokie. Stanowią powszechny element urządzeń z sektora automatyki przemysłowej.  Szczególne znaczenie ma kwestia działania sensorów.

Czujniki magnetyczne nie wymagają zasilania. Działają na zasadzie zmiany sprzężenia pomiędzy obwodem elektrycznym oraz magnetycznym. Ich funkcjonowanie odbywa się również na skutek wpływu pola na sensor magnetyczny. To daje szczególne możliwości zastosowania niezależnie od źródła napięcia. Czujniki magnetyczne kontaktronowe oraz półprzewodnikowe są instalowane na siłownikach wyposażonych w tłok magnetyczny. Sygnał elektryczny wykorzystywany jest do bezpośredniego sterowania lub przetwarzany w dalszym etapie – w układzie sterowania maszyny.

Szerokie zastosowanie czujników

Kontaktron magnetyczny, czujnik przemysłowy, ma szerokie zastosowanie. Używany bywa m.in. do kontroli okien i drzwi, w systemach sygnalizacji włamań i napadów, czy innych form bezdotykowej detekcji obiektów – zarówno przemysłowych, jak i innych wnętrz. Doskonale sprawdza się w warunkach, w których typowe, standardowe czujniki nie spełniają oczekiwań – to efekt większego zakresu pomiarowego. Czujniki kontaktronowe, dzięki komunikacji bezprzewodowej oraz zasilaniu bateryjnemu, mogą być bezproblemowo używane w różnych lokalizacjach.