Kategorie produktów

Kategorie

Czujniki odbiciowe (od obiektu)

Produkty

show blocks helper

Szukaj według ceny

Wielkość obudowy

Strefa działania

Konfiguracja wyjścia

Wyjście

Sposób podłączenia

Wyświetlanie 1–16 z 57 wyników

Czujnik odbiciowy działa na podstawie przerwania strumienia światła, które zostaje wysłane z czujnika, a następnie zostaje odbite od reflektora. W ten sposób, w automatyce przemysłowej możliwe jest wykorzystanie zarówno światła widzialnego, jak i podczerwieni. Odbiciowe czujniki optyczne mają nadajnik i odbiornik w jednolitej obudowie. Dany obiekt, który podlega obserwacji, po przerwaniu światła wywołuję zmianę układu w sygnale wyjściowym. To jest podstawą do analizy.
Na czujniki odbiciowe składają się cztery kategorie. Ich uszeregowanie uzależnione jest od typu wykorzystania światła, które wraca do czujnika. To:

  • czujniki koloru, które wykorzystują odbicie światła od obiektów o różnej barwie;
  • czujniki odległości używające do działania odbicia promieni;
  • czujniki kontrastu działające podobnie jak kolorystyczne jednak o większej czułości;
  • czujniki gładkości sprawdzające przy działaniu stan powierzchni.

Wiele możliwości dostosowania czujnika

Różnorodność urządzeń pod kątem właściwości technicznych sprawia, że czujniki optyczne odbiciowe można dostosować do potrzeb danej instalacji. Zróżnicowane wymiary obudowy, zakres strefy działania oraz rodzaju wykorzystywanego światła umożliwiają wykorzystywanie w szerokim zakresie przemysłowym. Część z czujników wyposażona jest w dodatkowe funkcje. To m.in. możliwość regulacji opóźnienia czasowego.