Sygnalizatory optyczne LED

Produkty

Filtry

 • Producent

 • Wielkość obudowy

 • Zasilanie

 • Aktywne filtry

 • Wyświetlanie 1–32 z 48 wyników

   

  Sygnalizator optyczny to jeden z podstawowych elementów w konstrukcji systemów alarmowych. Lampy ostrzegawcze charakteryzują się wysoką jakością użytkową materiałów oraz technologią, która zapewnia niezawodność w różnych warunkach pracy. Mogą być stosowane zarówno w warunkach przemysłowych np. halach produkcyjnych, jak i w domach, przy systemach bram lub układach alarmujących o włamaniach. Sygnalizatory świetlne to lampy sygnalizacyjne LED wyposażone w układ jasnych, wyrazistych diod. Zapewniają one różnorodne tryby działania i emisji światła. Lampa ostrzegawcza może w ten sposób eksponować kolor czerwony lub pomarańczowy. Sygnalizator optyczny, dzięki precyzji działania oraz właściwościom technicznym, może być używany do sygnalizacji optycznej w systemach zarówno bram, jak i w układach antywłamaniowych.

  Sygnalizatory optyczne LED

  Lampa sygnalizacyjna LED, czyli tzw. kogut ostrzegawczy, daje duże możliwości swobodnego montażu. Koguty dostosowane są do instalacji 12-24 V. Działają w szerokim zakresie temperatur – przeciętnie od -30 do +50 stopni Celsjusza. Różnorodność wymiarowa, zarówno pod kątem szerokości podstawy, jak i klosza oraz wysokości produktu, pozwala na duży zakres instalacyjny. Lampy sygnalizacyjne, w zależności od ilości diod oraz nasycenia ich ekspozycji (głównie w świetle dziennym) zapewniają różny stopień prezentacji alarmu. Koguty ostrzegawcze działają w dwóch trybach pracy: migającym oraz obrotowym.

  Wybierając kogut sygnalizacyjny, warto kierować się nie tylko kwestią jasności diod LED, ale również żywotnością oraz poborem prąd. Niezależnie od wartości technicznych, wszystkie lampy ostrzegawcze charakteryzują się zwartą kubaturą i szczelną obudową umożliwiającą ich zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych.