Przyciski bezpieczeństwa

Produkty

Filtry

 • Aktywne filtry

 • Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Przycisk bezpieczeństwa to gwarancja prawidłowego zatrzymania maszyny w razie odczuwalnych problemów. Wyłącznik awaryjny (w przeciwieństwie do standardowego czarnego) musi być w kolorze czerwonym. Przy zatrzymaniu awaryjnym, rozłącznik zostaje zablokowany w określonym położeniu. W ten sposób dochodzi do przerwania styków, co prowadzi do pewnego, niezawodnego zatrzymania urządzenia.

  Wyłącznik bezpieczeństwa grzybkowy – Pełna kontrola nad bezpieczeństwem

  Stosowany wyłącznik bezpieczeństwa musi być kasowany ręcznie. Jako przycisk do zatrzymania awaryjnego, spełniając odpowiednie normy, daje pewność pełnej kontroli nad maszyną. Wyłączniki ograniczają m.in. dostęp do określonych lokalizacji lub umożliwiają szybkie odłączenie maszyn. Używane mogą być również do zatrzymania w sytuacji awaryjnej, kontrolowania działania osłon lub drzwi, kontroli prędkości oraz ewentualnego zatrzymania, nadzoru nad otwartymi strefami niebezpiecznymi.  Maszyny narzędziowe, centrale produkcyjne, roboty, urządzenia o charakterze montażowym, maszyny transportowe – zakres zastosowań wyłączników krańcowych jest wyjątkowo szeroki. To powszechnie stosowane rozwiązanie w przemyśle. Krańcówki bezpieczeństwa są przystosowane do działania w trudnych warunkach – odporne na obciążenia, wahania temperatur czy środki chemiczne.

  Widoczność przycisków alarmowych

  Duże znaczenie ma to, by wyłącznik awaryjny był odpowiednio wyeksponowany. Tak, by nie było problemów z jego odnalezieniem. Przyciski bezpieczeństwa zwykle znajdują się na charakterystycznym żółtym tle, które z założenia ma być odpowiednio wyeksponowane. Bywają również podświetlane i wyposażane w diodę LED.

  Akcesoria stosowane do przycisków

  Grzybkowy wyłącznik bezpieczeństwa – awaryjne przyciski zgodne z normami bezpieczeństwa, wyposażane są opcjonalnie w dodatkowe akcesoria, np. specjalne kołnierze, które zapobiegają niezaplanowanej aktywacji. Zdarzają się także wyłączniki, które zostają specjalnie zabezpieczone na wypadek kontaktu z ogniem czy iskrą.

  Grzybkowy wyłącznik bezpieczeństwa – szeroki wybór w sklepie Indual

  Wybierając grzybkowy przycisk bezpieczeństwa, warto znaleźć równowagę między kilkoma parametrami. Niska cena, zróżnicowanie techniczne, zaawansowana technologia, dodatkowe opcje – np. poszerzone funkcjonalności – wpływają na komfort pracy i lepszą obsługę. Kupując przycisk bezpieczeństwa w Indual, masz pewność udanych zakupów. Doświadczenie, szeroki wybór i atrakcyjny cennik przycisków dla przemysłu sprawiają, że łatwo odnajdziesz urządzenie, którego potrzebujesz. Wyłącznik awaryjny – bezpieczeństwa czy grzybkowy – to drobny element o kolosalnym znaczeniu dla poprawnego działania każdej instalacji.

  Przyciski zapewniane przez Indual to nowoczesne rozwiązania doskonale dostosowane do maszyn narzędziowych, robotów czy centrali stosowanych w przemyśle – niezależnie od jego charakteru. Doskonała ekspozycja i wyraźne podkreślenie kolorystyczne idą w parze z funkcjonalnością. Dzięki temu w Indual dobierzesz przycisk zarówno podstawowy i standardowy, jak i np. podświetlony czy wyposażony w opcjonalny LED. Sprawdź ofertę online dostępną w e-sklepie Indual.