Kategorie produktów

Kategorie

Przyciski bezpieczeństwa

Produkty

show blocks helper

Szukaj według ceny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Przycisk bezpieczeństwa to gwarancja prawidłowego zatrzymania maszyny w razie odczuwalnych problemów. Wyłącznik awaryjny (w przeciwieństwie do standardowego czarnego) musi być w kolorze czerwonym. Przy zatrzymaniu awaryjnym, rozłącznik zostaje zablokowany w określonym położeniu. W ten sposób dochodzi do przerwania styków, co prowadzi do pewnego, niezawodnego zatrzymania urządzenia.

Pełna kontrola nad bezpieczeństwem

Stosowany wyłącznik bezpieczeństwa musi być kasowany ręcznie. Jako przycisk do zatrzymania awaryjnego, spełniając odpowiednie normy, daje pewność pełnej kontroli nad maszyną. Wyłączniki ograniczają m.in. dostęp do określonych lokalizacji lub umożliwiają szybkie odłączenie maszyn. Używane mogą być również do zatrzymania w sytuacji awaryjnej, kontrolowania działania osłon lub drzwi, kontroli prędkości oraz ewentualnego zatrzymania, nadzoru nad otwartymi strefami niebezpiecznymi.  Maszyny narzędziowe, centrale produkcyjne, roboty, urządzenia o charakterze montażowym, maszyny transportowe – zakres zastosowań wyłączników krańcowych jest wyjątkowo szeroki. To powszechnie stosowane rozwiązanie w przemyśle. Krańcówki bezpieczeństwa są przystosowane do działania w trudnych warunkach – odporne na obciążenia, wahania temperatur czy środki chemiczne.

Widoczność przycisków alarmowych

Duże znaczenie ma to, by wyłącznik awaryjny był odpowiednio wyeksponowany. Tak, by nie było problemów z jego odnalezieniem. Przyciski bezpieczeństwa zwykle znajdują się na charakterystycznym żółtym tle, które z założenia ma być odpowiednio wyeksponowane. Bywają również podświetlane i wyposażane w diodę LED.

Akcesoria stosowane do przycisków

Grzybkowy wyłącznik bezpieczeństwa – awaryjne przyciski zgodne z normami bezpieczeństwa, wyposażane są opcjonalnie w dodatkowe akcesoria, np. specjalne kołnierze, które zapobiegają niezaplanowanej aktywacji. Zdarzają się także wyłączniki, które zostają specjalnie zabezpieczone na wypadek kontaktu z ogniem czy iskrą.